100 – Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid – Atletico Madrid arasında oynanacak olan Şampiyonlar ligi final maçı tahmini

İddaa Kodu: 100 – Tarih: 24 Mayıs 2014 – Saat: 21:45

Bugüne kadar hiç bir şehre nasip olmamış bir gurur, Madrid şehrine nasip oldu. Aynı şehrin 2 takımı Avrupa’nın kulüpler bazında en büyük kupası için karşı karşıya gelecekler. Kim kazanırsa kazansın, sonuçta kazanan Madrid olacak.

Atletico Madrid bu sene, 10 senedir Barcelona ve Real Madrid tekelinde olan La Liga şampiyonluğunu kazandı ve bu tekeli kırdı. Şampiyonlar liginde Barcelona ve Chelsea gibi önemli rakipleri eledi ve buraya kadar geldi. Peki şimdi ne olacak?

Ben bu maça şu şekilde bakıyorum;

Eskiden Galatasaray’ın Avrupa kupalarında fırtına gibi estiği zamanlarda, ne kadar formda olursa olsun Fenerbahçe karşısına çıktığında yenildiği bir dönem vardı. Aynı şehrin iki takımı, farklı maçlarda ne kadar formda olsalar da birlikte maç yaptıklarında psikolojik üstünlük denen o kavram araya giriyor ve psikolojik olarak üstün olan taraf maçı kazanıyordu.

Bu final maçında da yılların verdiği psikolojik üstünlük Real’den yana… Ayrıca 2014 yılında yaptıkları 3 maçın 2 tanesini Real Madrid kazanmış ve iki takım arasındaki maçlarda ki galibiyet sayısını 91 maça çıkarmıştı.

Ben bu maçta Atletico’nun hızının duracağını ve maçı Real Madrid’in kazanacağını düşünüyorum.

Arda ve Diego Costa’nın durumlarının maç saatine kadar belli olmayacak olmasını Simeone’nin oyunu olarak düşünüyorum ama benim tahminim oynasalar da oynamasalar da bu maçı Real alacak.

Comment is closed.

rfwbs-slide
Bedava Bonus

2018 bahis siteleri - bedava bonus